Przygotowania

Cześć !

To już drugi wpis w ciągu dzisiejszego dnia, ale boje się że czas nie pozwoli na kolejny wpis w pierwszym tygodniu konkursu więc „Lecimy z tematem” 😉

Na początku lokalnie zinstalujemy sobię  wordpressa, dodatkowo pokaże Ci jak to zrobić ze względu na to, że sam kiedyś naszukałem się na ten temat informacji. Co będzie nam potrzebne:

 • Przede wszystkim sam WordPress, do ściągnięcia TUTAJ
 • XAMPP program który uruchomi nam lokalny serwer
 • Podstawowe pliki stworzone przy wykorzystaniu underscores.me

Dobrze w takim razie, jeżeli wszystko już mamy to zaczynajmy instalację wordpress’a!

Uruchamiamy XAMPP’a

screenshot_9

po uruchomieniu, Startujemy z Apache i MySQL. Wchodzimy w „Admin”  MySQL w celu utworzenia nowej bazy danych dla naszego wordpress’a. Pokazuje nam się w przeglądarce następujący widok:

Screenshot_10.png

Przechodzimy do zakładki „Bazy danych”, pierwszy w menu u góry. Tam tworzymy nową bazę, zapamiętaj koniecznie jej nazwę, jeżeli nie chcesz wracać się tutaj i jej szukać 😉

screenshot_11

Przechodzimy do folderu gdzie zainstalowaliśmy XAMPP następnie przechodzimy do folderu htdocs i tworzymy w nim nowy folder w którym wrzucimy pliki wordpress. U mnie wygląda to następująco.:

screenshot_12

Rozpakowywujemy paczkę wordpress w nowo stworzonym folderze:

screenshot_13

Pamiętaj że XAMPP musi cały czas działać ! z wcześniej włączonymi opcjami! 😉 Przechodzimy do przeglądarki gdzie wpisujemy localhost/_nazwa_folderu  , naszym oczom pokazuje się ekran instalacyjny WordPress! 🙂 Rozpoczynajmy standardową instalację,  dochodzimy do momentu związanego z bazą danych, wypełniamy informacje jak na screenie poniżej.:

Screenshot_15

Dalsza część instalacji jest banalnie prosta więc ją pomijam. Po wszystkim mamy gotowego lokalnie działającego wordpress’a! Zajmijmy się więc teraz instalacją naszego szablonu, przy wykorzystaniu underscores.me . Przy wykorzystaniu tej strony tworzymy podstawowy czysty theme, który oszczędzi nam sporo pracy nad podstawową konfiguracją naszego szablonu. Pokazane opcje są dostępne po naciśnięciu „Advanced Options”.

Screenshot_16

Klikamy Generate a na nasz komputer zostaje ściągnięty gotowy plik z wszystkimi informacjami które wpisywaliśmy. Teraz wystarczy rozpakować plik do folderu wordpress’a „themes”. Następnie ustawić nasz motyw jako aktualnie używany na naszym lokalnym serwerze, wordpress -> kokpit -> motywy.

Screenshot_17

Po włączeniu naszego motywu, możemy cieszyć nasze oko przepięknym ( 😉 ) gotowym do oszlifowania szablonem!

Screenshot_18

 

Na dzisiaj to wszystko, bardzo tutorialowo ale uważam, że te informacje mogą przydać się osobą które szukają informacji, które ująłem powyżej 🙂

Pozdrawiam i do napisania!

4 myśli na temat “Przygotowania

  1. Super na pewno się temu przyjrzę, może nawet w ramach nauki przerzucę się w projekcie na polecanego przez Ciebie Vagranta 😉 Osobiście z XAMPP’em kłopotów jeszcze nie miałem ale zdaje sobię sprawę że ideał to to nie jest 😉
   Pozdrawiam!

   Polubienie

 1. Myślałeś może o komentarzach disqus? Łatwiej Cię wtedy znaleźć w sieci 😉 Wydaje mi się, że tez dużo częściej ludzie komentują i się udzielają jak jest zainstalowany. Pozdrawiam i trzymam kciuki za konkurs!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s